KEF

KEF

Britská značka reproduktorových soustav KEF nově v pražském showroomu VOIX Premium Audio

VOIX Premium Audio, pražský showroom se špičkovým audio vybavením, přidává do své nabídky renomovanou britskou značku KEF, jednoho z nejvýznamnějších světových výrobců reproduktorových soustav, který udává směr ve vývoji reprodukce hudby už téměř šest desetiletí.

Firmu totiž s cílem nabídnout dokonalý poslechový zážitek založil milovník hudby a elektroinženýr BBC Raymond Cooke už v roce 1961. Jako jeden z prvních začal experimentovat s novými materiály a technologiemi a využívat při testování měničů a reprosoustav počítače.

KEF je tak jedním ze zakladatelů britského hi-fi průmyslu, součástí, jehož filozofie jsou i dnes především inovace. Jako je třeba koncentrický reproduktor pro středy a výšky Uni-Q, který značka neustále zdokonaluje a v současnosti ve svých reprosoustavách používá už ve dvanácté generaci.

Na vrcholu jejího portfolia již nějakou dobu figurují modely Muon a Blade. Reprosoustavy Muon navržené průmyslovým návrhářem Rossem Lovegrovem jsou absolutním triumfem spojení tvaru a funkce a jejich výroba byla omezena na pouhých 100 párů.

Řada Blade zase nabízí dokonalou reprodukci ve futuristickém provedení. Její vyspělé technologie se ovšem díky konstruktérům značky KEF dostaly také do cenově podstatně dostupnější řady LS50, která v sobě kombinuje ty nejlepší technologie a akustický design v malé velikosti. A v současnosti i do dvou modelů aktivních bezdrátových reprosoustav, které z tohoto výročního monitoru vycházejí, ale nadále ho zdokonalily.

Letitá snaha firmy KEF o dosažení dokonalé reprodukce se nedávno zhmotnila v modelové řadě Reference. Jak už naznačuje její název, jde o reprosoustavy, které definují parametry dokonalé reprodukce. A protože reprosoustava musí taky dobře vypadat, jsou všechny modely z řady Reference velmi elegantní, přičemž nejvyšší model Reference 5 v provedení černý klavírní lak a měděně zbarvený koaxiální reproduktor vypadá jako skutečný objekt touhy.

Z řady Reference vychází i nejnovější modelová řada R, která nabízí její zvuk, design i technologická řešení v ekonomičtějším provedení.

KEF dnes disponuje širokým portfoliem reprosoustav, jak samostatných, tak i vestavných pro instalaci do zdi, stropu či připravených nábytkových stěn. V nabídce vestavných reproduktorů najdeme i řadu Ventura určenou pro venkovní účely nebo prémiový systém domácí kina Extreme Home Theatre, který dodá veškeré drama a emoce, na které je divák zvyklý z kina.

Značka KEF je od roku 1992 vlastněna hongkongskou skupinou Gold Peak Group. Všechny její reproduktorové soustavy jsou však stále navrhovány ve stejné továrně v městečku Maidstone v hrabství Kent, ve kterém byly firma před šesti desítkami let založena. Vrcholné modely Muon, Blade a Reference jsou v ní také dodnes kompletně vyráběny.